4 tipy pro správné vrstvení oblečení
4 tipy pro správné vrstvení oblečení

Všichni víme, jak to koncem léta chodí - sezónní počasí začíná slábnout, listy se mění ve znamení podzimu a my bojujeme s vhodným oblečením, ve kterém by nám bylo příjemně celý den. Rána totiž sice bývají už chladnější, nicméně odpoledne často stále praží slunce. Klíčovým atributem je jednoduchý módní trik: vrstvení.

Konec léta je sezóna vrstvení, nicméně to není tak snadné - nemůžete na sebe hodit jen tak ledajaké náhodné kousky. Vrstvení vyžaduje určitou praxi, znalost vašeho smyslu pro módu a několik strategických kousků v šatníku. Nejste si jisti, kde začít? Pak si přečtěte naše čtyři tipy!

1. Nebojte se míchat různé styly a textury

Podzim je o spojování textur, které dodají outfitu zcela nový rozměr, a toho se s vrstvením oblečení dá docílit jednodušeji než kdy jindy. Zkuste si na sebe například obléct upnutý rolák a na něho si vzít volné tričko; třeba s vaší oblíbenou rockovou kapelou. Nebo si můžete dát šifonovou blůzu pod bavlněný top s výstřihem a přehodit si přes něho ještě sako!

2. Investujte do dokonalé kožené/koženkové bundy

Bunda z umělé či pravé kůže je dokonalým kouskem, který nikdy nevyjde z módy a povýší jakýkoli outfit na novou úroveň. Zkombinovat ji můžete s džínami a bílým trikem, ale můžete si ji také přehodit přes šaty, aby vám k večeru nebyla zima. A pokud vám v ní bude naopak horko, můžete si ji hodit přes ramena nebo ji omotat kolem pasu.
Zda-li nejste fanynka hladké černé kůže, sáhněte po džínové bundě, které jsou opravdu základním kouskem šatníku a třešničkou na dortu každého outfitu. Vzbuďte v sobě vaše kreativní já a našijte si na bundu nějaké nášivky, které vás vystihují.

3. Zkompletujte svůj outfit s těmi správnými botami

Svetry, bundy a halenky s dlouhým rukávem jsou jen začátkem techniky vrstvení. Obuv je všestranným pomocníkem, která vám dává příležitost být šik a zároveň zůstat v teple. Neodkládejte tedy ještě své letní šaty! Spojte je raději s punčochami a vašimi oblíbenými botami po kolena - z hladké umělé kůže nebo semiše. 
Toužíte spíš po drsnějším stylu? Nevyhýbejte se odvážnějším botám a zkombinujte je s úzkými džínami či koketními šaty.

4. Doplňky, doplňky, doplňky

Je rok 2021 a oficiální doba, abychom se všichni přestali vyhýbat zakomponováním klobouků. Jedná se totiž o elegantní doplněk, díky kterému budete přitahovat pozornost a celá zářit sofistikovaností. Je-li váš styl klasičtější, sáhněte po baretu. 
Nezapomeňte také na šperky a bižuterii. Ať už jde o elegantní zlatý náhrdelník  nebo odvážnější náušnice, tyto detaily budou odrážet vaši osobnost.
Podívat se můžete rovněž po kabelkách, jenž kompletují celý váš vzhled. Na našem e-shopu naleznete stovky těch nejkvalitnějších modelů za skvělé ceny!